NK Maribor z zmago nad ekipo iz Celja ostaja v igri za prvaka, ki bo znan v zadnjem krogu. Olimpija je v Stožicah premagala Krško ter tako ohranila dve točki prednosti pred Mariborčani.

Junak štajerskega derbija je bil zagotovo Luka Zahović, ki je kar trikrat zadel gol Celjanov. Z odlično predstavo je tako dokazal svoje strelske kvalitete in upravičil vpoklic v nogometno reprezentanco Slovenije.

Mariborčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec od Celjanov in tudi dobili ta del igre. Čeprav sta pri domačih nekajkrat poskušala Dario Vizinger in Požeg Vancaš, pa nista bila posebej nevarna za Jasmina Handanovića.
Maribor je prvič resno ogrozil vrata Metoda Jurharja v 18. minuti, ko je Luka Zahović podal z desne, z glavo je neoviran streljal Marcos Tavares, a zadel le vratnico. V 30. minuti pa so izbranci Darka Milaniča povedli, potem ko je Amir Dervišević podal s prostega strela z leve strani, iz bližine pa je zadel Saša Ivković.

Le pet minut pozneje je stopil na sceno odlični Zahović, ko je zadel za povišanje rezultata. To je bil že njegov 16. zadetek v sezoni. V 43. minuti je bil blizu novega zadetka gostov Dervišević, ki je močno sprožil od daleč in zadel prečko.

Strelsko razpoloženi Luka Zahović. Foto: Pigac

V začetku drugega polčasa so nekoliko imeli pobudo Celjani. Vendar so Mariborčani še v 60. minuti povišali prednost. Dare Vršič je najprej zadel vratnico, odbito žogo je z glavo do Zahovića podaljšal Marcos Tavares, Zahović pa je nato z glavo žogo poslal v nebranjeno mrežo in s 17. zadetkom v sezoni prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Svojega 18. in tretjega na tekmi je dosegel že v 69. minuti, ko je unovčil podajo Dina Hotića za hrbet domače obrambe.

Do konca tekme se rezultat 4 : 0 ni več spremenil. Celjani bodo v zadnjem, 36. krogu, v nedeljo gostovali v Krškem, Maribor pa bo gostil Gorico.

Zadnji krog bo odločil tudi tistega, ki bo izpadel v drugo ligo, saj sta tako devetouvrščeni Triglav kot zadnjeuvrščeni Ankaran izgubila. Triglav je pokleknil pred Domžalami z 0:4, Ankaran pa v gosteh pri Gorici z 1:4. Kranjčani imajo tako še vedno dve točki prednosti pred Primorci. V zadnjem krogu bo Triglav gostoval v Velenju, Ankaran pa bo gostil Aluminij.