Nogometašem NK Maribora se je po preobratu v sodnikovem podaljšku uspelo uvrstiti v polfinale pokala Slovenije.

Nogometaši NK Maribora so danes odigrali povratno četrtfinalno tekmo proti nogometašem Domžal, ki se je končala z 2:2. Prvo tekmo so dobili mariborski nogometaši z 1:0.

Slika je simbolična. Foto: Marko Pigac

Domžalčani so za vodstvo in izenačenje v skupnem seštevku poskrbeli v 36. minuti, ko je ob predložku v sredino najprej odbil Cretu, do žoge Gnezda Čerin, ki je to izkoristil ter si pripravil položaj za udarec, žoga je nato spremenila smer ter mimo Pirića končala v levem kotu. V 76. minuti so nato Domžalčani povečali prednost, ko je Senijad Ibričić zadel enajstmetrovko, ki jo je sodnik dosodil po prekršku Saše Ivkovića.

V drugi minuti sodniškega podaljška je za 2:1 z glavo zadel Alexander Cretu, takoj zatem pa je za končni izid 2:2 poskrbel Jasmin Mešanović in s tem so se vijoličasti uvrstili v polfinale pokala Slovenije.