Slovenski letalci so na ekipni tekmi na svetovnem prvenstvu v smučarskih poletih osvojili skupno drugo mesto, zmago so pobrali Norvežani.

Za šesto slovensko odličje v smučarskih poletih so zaslužni Jernej Damjan (212 in 220 metrov), Anže Semenič ( 207,5 in 220, 5 metra), Domen Prevc (214 in 216 metrov) in Peter Prevc (202 in 193 metrov). Zmagali so Norvežani s skupnim izidom 1662,2 točke, Slovencem je za drugo mesto uspelo zbrati 1615,8 metra, bronasti Poljaki pa so vpisali 1592,1 točke. Norvežani so taki prepričljivo ubranili naslov svetovnih prvakov.

Slovenski smučarski skakalec Domen Prevc. Vir: STA

Po prvi seriji je bila slovenska ekipa druga, za Norveško je zaostajala že za 41,5 točke, za petami pa je bila ekipa Nemčije, ki je za Slovenijo zaostajala le za 11,1 točke. Po precej neposrečeni drugi seriji so Nemci svetovno prvenstvo v poletih končali na četrtem mestu z 1581,1 točke.

V sezoni smučarskih poletov, ko našim letalcem ne steče po tirnicah nekaterih prejšnjih let, je srebro na svetovnem prvenstvu odličen dosežek, Jernej Damjan, Anže Semenič in brata Prevc pa so ponovno dokazali, da sodijo v sam svetovni vrh. Peter Prevc, je tokrat presenetljivo skakal najslabše, tudi zaradi slabših razmer. A srebro je srebro.