storitve

Kratke pravljice so pravi otroški zaklad

Kratke pravljice za otroke so med nami že nekaj let. Ustvarjati sta jih začeli mladinska pisateljica in vzgojiteljica Nina Mav Hrovat in logopedinja Monika Rataj. Kasneje so se jima pridružili še drugi kreativni slovenski pisci in mladi ilustratorji. Berejo jih dramski umetniki in pa babice in dedki iz domov za starejše.

Spletna stran Lahkoničnice je dostopna kjerkoli in kadarkoli. Samo klik na stran in otrok se lahko identificira s pravljičnimi liki, posluša o otroških strahovih, medvrstniškem nasilju, odnosih z drugimi osebami, nestrpnosti in še marsičem, kar je zelo pomembno za razumevanje in za ustvarjanje njihovega domišljijskega sveta.

Kratke pravljice za otroke so logopedski čarodeji

Vse so ustvarjene za vse otroke med 3. in 8. letom starosti, pa vendar je posebnost serija 12 zvočnih z vajami za 12 najtežje izgovorljivih glasov. Ob pripovedovanju se naučijo pravilne izgovorjave težjih glasov ali besed. Vsaka kratka pravljica si posvoji eno črko in z njo čara po ušesih. Šumniki, sičniki kar čez noč postanejo prijatelji otrok. Tudi težki R ni več bav-bav.

Zabavne in iskrene so prigode junakov. Identifikacija najmlajših s pravljičnimi liki je pomemben del logopedskih pravljic. Še posebej, če je otrok zasmehovan zaradi svojih težav ali pa se počuti neprijetno. Kratke pravljice rešujejo stiske in ustvarjajo bolj razumevajoč svet.

Dobro in koristno pred spanjem

Vse, kar naš malček doživi čez dan, pred spanjem premleva v mislih in shranjuje izkušnje. Kratke pravljice ga pomirijo in mu olajšajo spanje. Ob našem branju, jih pomirja tudi naša bližina in glas. Zelo priporočljivo je tudi, če starši sodelujejo pri poslušanju zgodbic, saj najmlajšim to pomeni veliko.

Ilustratorji pričarajo prisrčne podobe likov in dva madžarska umetnika, ki so ju navdahnile kratke pravljice, sta na Pediatrični kliniki ustvarila stensko poslikavo Letni časi, da se lahko bolnim otrokom ob pogledu nanjo zaiskrijo oči. Pa lahko noč, Lahkonočnice!